Çanta fotoğrafı nasıl çekilir?

Çanta fotoğrafı nasıl çekilir?

ÇANTA FOTOĞRAF ÇEKİMLERİ

Çanta ve benzeri aksesuarlar bir birinden farklı malzemeler ile üretilmiştir bu malzemeler deri, keten, nubuk, kumaş, ve benzeri türler ile günümüzün popüler çanta tasarımları ortaya çıkmakta. Çanta satıcıları en iyi modellerini müşterilerine göstermek için kaliteli ve net fotoğraflar elde etmek istiyor, çantanın dokusu, çantanın kullanım amacı olan bölmeleri ve çantanın boyutu, Çanta fotoğrafı çekerken dikkat edilmesi gereken kısımlar çantanın özelliklerini gösteren yakın çekimlerini yani detay çekimlerinin yapılması, çantanın boyutunu belli edecek bir obje ile yanyana veya manken üzerinde tutularak çekilmesi gerçek boyunu ortaya koymaktadır,

Mankenli çanta fotoğraf çekimi en etkili görsel fotoğraflar olacaktır burada çantanın dışında başka bir aksesuar kullanmadan mankenin çantayı öne çıkartacak duruşlar sergilemesi gerekir. Arkası beyaz sonsuz fonda çekilen çanta fotoğraf çekiminde ise her ne kadar beyaz fon oluştursanız dahi arka planda gri koyu bir ton renk olacaktır çanta fotoğraf çekimini yaptıktan sonra mutlaka arka plana photoshop dekupe işlemi yapılması çantanızın arkası beyaz temiz bir yüzeyde ortaya çıkmasına ve albenisini arttırır.

Çanta fotoğrafı nasıl çekilir? konumuzda en önemli olan ışık makine ve teknik bilgidir, çantanızdaki deri ve metal kısımları teknik bilginiz yoksa saatlerce uğraşınızda parlama yansıma ve gölgeleri yok etmeniz çok zor, profesyonel fotoğraf makinesi ayarlarını yapabilme ve ışık bilginizin olması ve sonraki bilgisayar ortamında çekilen fotoğrafların düzenlenmesi gerekmektedir.

Ürünlerinizin fotoğraf çekimi aşamaları ve photoshop çalışmaları zamanınızı alıyorsa, buyurun stüdyomuza gelin çok kısa sürede tüm işi profesyonel olarak biz yapalım. Siz web sitenize ve toptancılarınıza ürünlerinizi pazarlama kısmı ile size kalan sürede çalışmalarınızı aklınızda soru işareti kalmadan yapın.